دینام مگنتی کم مصرف جکی 550 وات

دینام مگنتی سروو موتور کم مصرف جکی 550 وات

مدل JR 25

قابل استفاده برای انواع چرخ خیاطی راسته دوز,سردوز,میاندوز و ماشین آلات تخصصی

این محصول بعنوان دینام مگنتی معرفی میشود که جایگزین دینام های نسل قبل یعنی کلاچ موتورها میباشد. از ویژگی های این دینام ها میتوان گفت دارای مصرف کمتر تا 75 درصد از کلاچ موتور، بدون صدا و مخصوص کار در خانه ، دارای قدرت و سرعت بیشتر از کلاچ موتور و دارای سیستم تنظیم سرعت از 100 دور تا 4000 دور در دقیقه

دینام هایی که برای ماشینهای دوخت استفاده میشوند به طور کلی عبارتند از :

الف . دینام کلاچ دار پر دور معمولا با دور ۲۸۵۰ دور در دقیقه و با قدرت ۲۰۰ وات برای ماشین آلات دوخت راسته , سردوز و …

ب . دینام کلاچ دار کم دور معمولا با دور ۱۴۸۰ دور در دقیقه و با قدرت ۴۰۰ وات برای ماشین آلات دوخت دوپایه , بطر و ..

رگلاژ تسمه : توسط پیچهای نشان داده شده در شکل زیر به رنگ سبز می توانید مقدار سفت بودن تسمه دینام را تنظیم کنید.

دینام های کلاچ دار پر مصرف ترین و عمومی ترین دینام در ماشین آلات دوخت هستند که عموما از دینامهای کم دور (۱۴۲۵ rpm) و یا پر دور (۲۸۵۰ rpm) با قدرت خروجی ۲۰۰w  و  برای یکسری ماشین های دوخت سنگین تا ۵۵۰w  استفاده میشود.

لازم به ذکر است که میتوانید با تغیر دادن دینام که در نهایت موجب تغییر یافتن سرعت (دور در دقیقه ) دینام میشود سرعت ماشین دوخت را افزایش و یا کاهش دهید اما توجه داشته باشید که استفاده از دینامهای با سرعت بالاتر باعث آسیب دیدن ماشین دوخت می شود.

هر چقدر قدرت خروجی دینام شما بیشتر باشد دینام قوی تر میباشد و ماشین دوخت راحت تر کار می کند البته در ماشین آلات دوخت راسته دوزی و سردوزی با ۲۰۰w مشکلی ایجاد نمیشود چون فشار زیادی بر دینام وارد نیست؛ اما برای ماشین های دوخت سنگین برای کارهای سنگینی مثل فرش حتما باید از دینامهای با قدرت بالا , ۴۰۰w تا ۵۵۰w استفاده کرد. استفاده از دینامهای ضعیف برای این ماشین آلات باعث سوختن دینام میگردد. شما میتوانید از دینامهای ۲۰۰-۲۵۰-۴۰۰-۵۵۰ w نسبت به ماشین دوخت خود استفاده نمایید.

خرابی دینام عموما به خاطر گیر پاژکردن دینام است که نهایتا موجب سوختن دینام میگردد که با سیم پیچی دوباره می تواند کار کند.

صدایی که دینام می دهد: این دینامها کلا پر صدا هستند اما صداهای اضافی ناشی از پایین بودن کیفیت بلبرینگ و صاف نبودن دیسک و یا صاف نبودن شفت دینام است. همچنین برای قالب ریزی خیلی از دینامها دقت کافی صورت نمیگیرد. البته زمانی که لنت ترمز دینام در حال تمام شدن باشد زمانی که کلاچ گرفته و یا رها شود, دینام صدا میدهد.

دوشاخ و سیمی که برای جریان برق دینام استفاده میشود باید با قدرت خروجی دینام (W) هماهنگ باشد زیرا اگر ضعیف باشد باعث سوختن کلید, سیم و یا دوشاخ میگردد.

کفشک های کف دینام برای گرفتن سرو صدای ناشی از لرزش دینام بر زیر میز تعبیه شده اند.

برای حساسیت کلاچ دینام یک پیچ بر روی کلاچ دینام تعبیه شده است که هر چقدر این پیچ سفت تر باشد عکس العمل حرکت دینام سریع تر میشود.

پس از انتخاب دینام مناسب آن را زیر تخته ی ماشین دوخت در جای مشخص محکم کنید.

دینام های سرو موتور برای ماشین های دوخت, عموما به دو صورت با انکودر و بدون انکودر میباشند.

دینام سرو موتور بدون انکودر : این دینام ها را میتوان بجای دینام های کلاچ دار برای ماشین آلات دوخت راسته دوزی, سردوز و … به کار برد و مزیت آنها نسبت به دینامهای کلاچ دار مصرف برق و سر و صدای کمتر آنها است که عموما قابلیت چرخش راست گرد و چپ گرد و دارای قابلیت  تنظیم سرعت میباشند.

دینام های سرو موتور با انکودر : لازم به ذکر است که کلیه دینامهای نام برده با تسمه کار میکنند و فقط در دینامهای سرو موتور با انکودر است که معمولا از تسمه استفاده نمیشود. این دینام ها بجای استفاده از تسمه از برد گردی با نام انکودر استفاده میکنند که بر روی توپی ماشین دوخت بسته میشود و فرق آنها با دینامهای بدون انکودر این است که میتوان با برنامه ریزی دور ماشین دوخت را کنترل و حتی برعکس کرد به طور مثال در ماشین دوخت راسته دوزی میتوان سوزن را پس از پایان پروسه دوخت در داخل پارچه و یا بیرون پارچه قرار داد, سرقائمی زد و مثالهای دیگر.

توضیح کوتاهی در مورد انکودر در ماشین دوخت : برای اجرای دستور در ماشین دوخت از باکس اینورتر استفاده میشود که این باکس دستورات را از طریق قطعه ی الکتریکی با نام دکودر به انکودر انتقال میدهد و انکودر این دستورات را به شفت اصلی ماشین دوخت منتقل میکند. انکودر قطعه ای الکتریکی است ولی عموما در بازار ماشین دوخت به بردی که معمولا دایره شکل است و انکودر بر روی آن قرار دارد انکودر میگویند.

ویژگی های عمومی
سال تولید 2021
مشخصات فنی
توان مصرفی (W) 550 وات
ولتاژ ورودی برق ( V) AC 170V~260V
ویژگی های ظاهری
وزن (بدون لوازم) 6.5 کیلوگرم

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

دینام مگنتی کم مصرف جکی 550 وات

  • مدل کالا: JR26
  • موجودی: در انبار
  • 2,500,000 تومان

برچسب ها: دینام, دینام جکی, دینام مگنتی, سرووموتور, دینام مگنتی, دینام کم مصرف, دینام چرخ خیاطی, دینام چرخ خیاطی بدون صدا